E-mail:
Heslo:
Nová registrace.
 

Kam za vintage módou v Praze?

V tomto článku vám nabízím malého průvodce vintage obchůdky v Praze. Tento seznam rozhodně není kompletní, jsem přesvědčená o tom, že určitě existují i další prodejny, o kterých jsem se ještě nedoslechla. Na místě je však varování - vaše peněženka bude pravděpodobně o poznání lehčí, na druhou stranu se vám může podařit objevit skutečný poklad.
 
Art Deco Galerie
Michalská 21, Praha 1

Obchůdek v centru Prahy na vás může na první pohled působit jako trochu zaplněnější muzeum, možná kabinet kuriozit. Při troše štěstí rozpoznáte lampu po babičce nebo třeba porcelánovou sadu, z níž vám doma zbývá už jen jeden hrníček. Můžete zde najít vybavení do domácnosti, doplňky, ale i štendr s oblečením. Obchůdek byl pojmenován Art deco podle stejnojmenného stylu z 20. až 30. let minulého století, který má majitelka v oblibě a na nějž se primárně soustřeďuje. V obchůdku však naleznete i věci z následujících dekád.


Aristokrat Vintage
ul. Milady Horákové 28, Praha 7

Aristokrat Vintage nabízí oblečení a doplňky z minulého století, a to jak od českých tvůrců, tak i od světoznámých značek. Je libo šaty jako měla Twiggy, bižu perly ve stylu Coco nebo pokrývku hlavy jako z filmů zlaté éry Hollywoodu? Pak se určitě zastavte a udělejte radost sobě a možná i svým molům šatním.


Boho Vintage Concept Store
Francouzská 76, Praha 1

Boho je ráj doplňků, které ozvláštní každý váš outfit. Najdete zde značkové doplňky, ale i úlovky z bleších trhů (které však mohou být pokladem!), současnou autorskou tvorbu nebo věci, kterým byl vdechnut nový život, aby mohly dělat radost dalšímu majiteli. Boho začínal jako pop-up shop, občas se někde objevil se svým stylovým krámečkem a pak zas zmizel na jiné místo. V současnosti jej ale lze navštívit stabilně ve Francouzské ulici.


Bohemian Retro Vintage
Chvalova 8, Praha 3

Bohemian Retro je menší obchůdek o dvou místnostech na Žižkově, který vlastní módní návrhářka Rebecca pocházející z Velké Británie. V obchodě naleznete nepřeberné množství módního zboží z minulého století, a to jak ve své originální podobě, tak i upravené, aby více odpovídalo dnešním módním požadavkům. Přepracované oděvy kombinují moderní vzhled s dobovými kvalitními látkami či krejčovskými detaily.


Nana Vogue
Národní obrany 9, Praha 6

V Nana Vogue naleznete vintage, ale i outletové zboží luxusních značek za třetinu původní ceny. Pokud jde o vintage, obchod se zaměřuje spíše na klasické kousky, což je například kostýmek od Chanel nebo šátek od Hermés. V obchůdku se ocitnete ve společnosti světoznámých jmen, jako je Alexander McQueen, Dior, Yohji Yamamoto, YSL a další, nelze se proto divit, že ceny se často pohybují v čtyřciferných částkách.


Studio Vintage
Kubelíkova 45, Praha 3

Tento obchod nabízí oblečení a doplňky z dekád minulých. Zajímavostí však je, že se zde můžete účastnit i workshopů, například na téma: jak si vytvořit pokládanou vlnu. Majitelka je zastánkyní filozofií slow fashion a upcycling, tedy prodlužování životnosti odloženým či poničeným kusům oblečení, které recykluje a vytváří z nich nové modely.


Vintage Gallery
Ovocný trh 11, Praha 1

Obchůdek Vintage Gallery naleznete nedaleko Prašné brány, avšak v místě, kde vás již nesmete dav turistů. Uvnitř podlouhlé místnosti je ve skříních vystaveno množství šatů, ale i doplňky a hlavně botičky (!), kterými můžete ozvláštnit svůj moderní šatník a dodat mu tak šmrnc dob minulých. Sortiment odráží proměny ročních období, a tak si odtud v zimě můžete odnést třeba i norkový kožich.

5